Siostry Karmelitanki uczciły swoją Patronkę

Data dodania: 2020.10.01

1 października to liturgiczne wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza. Pochodząca z Lisieux Święta jest patronką zakonów karmelitańskich, a zwłaszcza gałęzi Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. Dziś, w Domu Macierzystym tego zgromadzenia, przy ul. Matki Teresy Kierocińskiej 25 w Sosnowcu świętowano wspomnienie właśnie "Małej Tereski".

Mszy Świętej ku czci św. Teresy przewodniczył i homilię wygłosił kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu - ks. Mariusz Karaś.

Po liturgii sosnowiecka Policja rozpoczęła wspólnie z naszą diecezją  kolejną edycję akcji pt. "Świeć przykładem". Funkcjonariuszki wręczyły zebranym odblaskowe elementy ubioru, które zwiększają widoczność pieszych na drogach i chodnikach. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.