Słowo Biskupa po znieważeniu Najświętszego Sakramentu w Czeladzi

Data dodania: 2012.12.22

Drodzy Diecezjanie! Z bólem przekazuję wiadomość o włamaniu do kaplicy szpitalnej w Czeladzi i znieważeniu Najświętszego Sakramentu oraz kradzieży naczyń z tabernakulum. Ten haniebny czyn tym bardziej boli, że miał miejsce tuż przed świętami Bożego Narodzenia, a kilkanaście dni po bulwersującej próbie znieważenia obrazu naszej Królowej, Matki Bożej Jasnogórskiej.

W Najświętszym Sakramencie jest obecny sam Chrystus. W tajemnicy Eucharystii dokonuje się ustawicznie dzieło naszego zbawienia. Każde targnięcie się na Boga ukrytego pod postaciami chleba i wina oznacza upadek człowieka. Kto nie ma szacunku dla Boga, który jest Miłością, ten nie uszanuje żadnej innej wartości.

W kaplicy szpitalnej w Czeladzi zostaną odprawione specjalne obrzędy pokutne za zniewagę Boga wyrządzoną na tym miejscu. Wydarzenie tego typu winno mobilizować całą wspólnotę naszego Kościoła do obrony czci Eucharystii. Dlatego zarządzam, aby w niedzielę 30 grudnia br., w święto Świętej Rodziny, we wszystkich parafiach po każdej Mszy świętej odśpiewano suplikacje przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Niech dobry Bóg przyjmie nasze wynagrodzenie.

Oddal od nas Panie Twe słuszne za nasze grzechy karanie. Odpuść ludowi swojemu i nadal nam błogosław.

Wasz Biskup
+ Grzegorz

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.