Służba Więzienna wsparła Caritas

Data dodania: 2020.07.12

Wielu spośród nas mundur kojarzy się z patrolami, mandatami, a nawet kajdankami. My jednak mamy inne skojarzenia. Są nimi pomoc i dobro. Choć czynią je – zgodnie ze słowami bł. Matki Teresy z Kalkuty – "bez hałasu, jakby wrzucali kamyk do morza".

Na początku lipca przedstawiciele Służby Więziennej z Sosnowca: mjr Ilona Landowska-Koczur, por. Grzegorz Kantor, chor. Paweł Czajka – przekazali na rzecz diecezjalnej Caritas 800 maseczek. Ten szlachetny gest to efekt akcji #resortsprawiedliwościpomaga, która ma celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Służba Więzienna z Aresztu Śledczego w Sosnowcu ofiarowując maseczki zadbała o najmłodszych podopiecznych Caritas, którzy już niebawem udadzą się na organizowane przez nas kolonie. Dzięki temu wszyscy będziemy spokojniejsi o ich bezpieczny powrót "spod samiusieńkich Tater".

Dziękujemy za każdą pomoc i dobro. Jak powiedział Albert Einstein "Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia".

W szczególności naszą wdzięczność kierujemy do ks. Rafała Madeja, kapelana zakładów karnych w Wojkowicach i Sosnowcu, za zainicjonowanie w naszej Caritas tak ważnej i potrzebnej akcji.

Tekst i FOTO: ks. Łukasz Gładki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.