Sosnowiec: 15-lecie Legionu Maryi na Zagórzu

Data dodania: 2021.10.10

- Jesteśmy w służbie u Maryi. Na nią spoglądamy i od niej się uczymy: jej ducha i jej podejścia do życia – powiedział bp Grzegorz Kaszak w czasie Mszy sprawowanej w parafii pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Sosnowcu, z racji 15-lecia tamtejszej wspólnoty Legionu Maryi.

W wygłoszonej homilii sosnowiecki ordynariusz nawiązał do nazwy wspólnoty:

- Historycy podają, że legiony rzymskie były jedną z najlepszych armii w dziejach ludzkości. W czym tkwił ich sekret? W ich nieustannych ćwiczeniach. I to mówi nam wiele także o naszych legionistach, z Legionu Maryi. Wy też powinniście wciąż ćwiczyć. Chodzi tu jednak o inne ćwiczenia – o pobożność maryjną. To o nią właśnie trzeba oprzeć przemianę świata, o którą walczymypodkreślił bp Kaszak.

Wspólnota Legionu Maryi w parafii pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Sosnowcu została założona 13 listopada 2006 r. przez pierwszego proboszcza parafii ks. Jarosława Wolskiego.

Obecnie do wspólnoty w parafii należy 10 osób, które spotykają się co tydzień na modlitwie różańcowej i formacji. Opiekunem grupy jest proboszcz – ks. Ryszard Pietrzak, a liderką – Stanisława Drabińska.

tekst: ks. Przemysław Lech
zdjęcia: Piotr Lorenc

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.