Sosnowiec: 40-lecie parafii pw. św. Floriana na Zagórzu

Data dodania: 2021.10.11

Nowy rok duszpasterski 2021/2022 w parafii pw. św. Floriana w Sosnowcu jest rokiem jubileuszu 40-lecia jej istnienia. Obchody zainaugurowała wystawa przedstawiająca historię parafii. Główne wydarzenia jubileuszowe zaplanowane są na przełom kwietnia i maja. Przez cały rok towarzyszyć im będą także wydarzenia kulturalne i duszpasterskie.

Parafia św. Floriana została oficjalnie powołana do życia 29 września 1982 roku, lecz dokładnie rok wcześniej zawiązał się komitet budowy kościoła, a wikariuszem terenowym został ks. Tadeusz Kamiński. W ramach obchodu jubileuszu parafii planowane są liczne koncerty, parafialny festyn, a także wspomniana już wystawa jubileuszowa upamiętniająca historię parafii.

W każdy trzeci piątek miesiąca podczas wieczornej Mszy świętej odbywać się będzie jubileuszowe nabożeństwo. Uczestnicy będą dziękować Dobremu Bogu za dar parafialnej wspólnoty. Za wstawiennictwem św. Floriana będą także prosić Zbawiciela o błogosławieństwo na kolejne lata.

Comiesięczne Msze z nabożeństwem jubileuszowym będą jednocześnie przygotowaniem do głównych uroczystości jubileuszowych. Będą nimi planowane na drugą połowę kwietnia 2022 roku Misje święte oraz uroczystości odpustowe połączone z peregrynacją Krzyża.