Sosnowiec: Abp Mokrzycki wprowadził relikwie Jana Pawła II

Data dodania: 2020.09.07

Aż sześć parafii w Diecezji Sosnowieckiej otrzymało w ciągu ostatnich dwóch dni relikwie św. Jana Pawła II. Wprowadzeniom tych cennych przedmiotów czci religijnej towarzyszyła obecność ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego obrządku rzymskokatolickiego. Ostatnim miejscem, do której dotarły dziś relikwie Papieża-Polaka była parafia pw. Chrystusa Króla w Sosnowcu-Klimontowie.

Abp Mokrzycki przez wiele lat pełnił, wraz z kard. Stanisławem Dziwiszem, rolę osobistego sekretarza Jana Pawła II. Po śmierci papieża Wojtyły kontynuował swoją pracę w Watykanie w charakterze sekretarza Ojca Świętego Benedykta XVI. Metropolita lwowski może być więc z pewnością nazwany świadkiem świętości Jana Pawła II. Nic dziwnego, że po jego śmierci abp Mokrzycki stara się przekazywać dalej orędzie naszego Ojca Świętego.

Wyjątkową okazją do spotkania się ze świętością Papieża Wojtyły jest uroczystość wprowadzenia jego relikwii. Jest to namacalny znak obecności św. Jana Pawła II w parafiach, które doświadczyły zaszczytu otrzymania fragmentu jego doczesnych szczątków. Dziś ten honor stał się udziałem także parafii pw. Chrystusa Króla w Sosnowcu-Klimontowie, dzięki posłudze abp Mieczysława Mokrzyckiego. Relikwie odebrał w imieniu wspólnoty parafialnej ks. proboszcz Jacek Zdrach, w obecności ks. dr Mariusza Karasia, kanclerza Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu.

Wszystkim parafiom naszej diecezji, które otrzymały tak wielki dar obecności św. Jana Pawła II (Będzin, parafia św. Katarzyny w Grodźcu; Dąbrowa Górnicza, parafie: Nawrócenia św. Pawła, św. Maksymiliana, Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; Sosnowiec, parafie: św. Stanisława, Chrystusa Króla ), życzymy wielu błogosławieństw wyproszonych przez jego ręce.

 

Ks. Przemysław Lech

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.