Sosnowiec: adwentowy dzień skupienia Grup św. o. Pio

Data dodania: 2023.12.17

W sobotę 16 grudnia 2023 roku w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Sosnowcu-Zagórzu odbył się Adwentowy Dzień Skupienia dla animatorów i przedstawicieli Grup Modlitwy św. Ojca Pio z diecezji sosnowieckiej.

Centralnym punktem dnia skupienia była Eucharystia sprawowana przez ks. Dariusza Karonia – Diecezjalnego Koordynatora Grup Modlitwy św. Ojca Pio.

W homilii ks. Dariusz wskazał na przykład św. Ojca Pio, który jak starotestamentalny prorok Eliasz z ewangelii przypadającej na dzień 16 grudnia, był człowiekiem całkowicie oddanym Bogu.

Przykład jego życia, posługi staje się dla nas świadectwem i wzorem jak innym głosić prawdę o Jezusie i stawiać go w centrum swojego życia niezależnie od okoliczności zewnętrznych.

Eucharystię poprzedziła Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez ks. Dariusza, podczas której - modląc się polecaną przez św. Ojca Pio Koronką do Najświętszego Serca Pana Jezusa - zawierzaliśmy wszystkie grupy działające w diecezji sosnowieckiej wszelkie intencje ich członków oraz kapłanów będących ich duchowymi opiekunami. W trakcie adoracji rozpoczęliśmy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

Po zakończeniu Eucharystii otrzymaliśmy indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Ojca Pio i mogliśmy je uczcić poprzez ucałowanie.

Kolejna część Dnia Skupienia odbyła się na plebanii, gdzie powitał nas proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej – ks. Sławomir Woźniak. W trakcie spotkania ks. proboszcz dzielił się refleksją dotyczącą obecnego hasła duszpasterskiego „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”, w które wpisują się także swoją działalnością Grupy Modlitwy św. Ojca Pio.

Podczas tej części spotkania połączonej z ciepłym posiłkiem i słodkim poczęstunkiem ks. Dariusz zaprosił animatorów do wymiany dotychczasowych działań i posługi wspólnot w poszczególnych parafiach.

Na zakończenie Adwentowego Dnia Skupienia odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Modlitwę prowadził diecezjalny koordynator GMOP - ks. Dariusz Karoń, po której udzielił końcowego błogosławieństwa.

Dzień Skupienia przygotowała miejscowa Grupa Modlitwy Ojca Pio.

W spotkaniu uczestniczyli animatorzy wraz z przedstawicielami GMOP z parafii: Nawiedzenia NMP z Będzina, Świętego Jana Chrzciciela z Jangrota, Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Jaworzna Osiedle Stałe, NMP Nieustającej Pomocy z Klucz,  Św. Maksymiliana Marii Kolbego z Olkusza, NMP Różańcowej z Sosnowca, Świętego Brata Alberta Chmielowskiego z Sosnowca oraz  Matki Bożej Fatimskiej z Sosnowca.

Edyta Dołęga
animatorka GMOP