Sosnowiec: Cecyliada na Niwce

Data dodania: 2023.11.23

W środę 22 listopada muzycznie uzdolniona i rozśpiewana na Bożą chwałę parafia na sosnowieckiej Niwce uczciła patronkę muzyki kościelnej - św. Cecylię.

Na Mszy świętej wśród licznie zgromadzonych tego dnia wiernych obecne były wspólnoty odpowiedzialne za oprawę muzyczną w parafii. Tego dnia za wstawiennictwem świętej patronki modliliśmy się za wspólnotę coraz bardziej znanej już w szerokim kręgu i rozwijającej się scholi wNiebogłosy, a także Męskiego Chóru - Homines Deo pod przewodnictwem Marcina Chmielewskiego.

Niech Dobry Bóg błogosławi przez wstawiennictwo św. Cecylii, a ich śpiew i muzyka niech służy Bożej Chwale i uświęceniu ludzi.

Ks. Konrad Mruk