Sosnowiec: Koncert kolęd u św. Andrzeja Boboli

Data dodania: 2019.01.23

W niedzielę, 20 stycznia, po Mszy św. o g.12 w kościele parafialnym p.w. św. Andrzeja Boboli w Sosnowcu odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży z Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu pod kierunkiem Katarzyny Kożuch.

Uczestnicy koncertu mieli możliwość wysłuchania różnych opracowań kolęd, zarówno śpiewanych, jak i granych na instrumentach.

Zabrzmiały kolędy tradycyjne, jak i te w nowoczesnej aranżacji. Młodzi muzycy zaprezentowali swoje możliwości w szerokim repertuarze kolędowym. Występ był bardzo udany, o czym świadczyły brawa licznie zgromadzonych słuchaczy.

Na koniec ks. proboszcz Stanisław Faber podkreślił wysoki poziom koncertu i podziękował wszystkim wykonawcom za stworzenie tak pięknej atmosfery na zakończanie obchodów Bożego Narodzenia.  Każdy wykonawca, jak i dzieci obecne w kościele, otrzymały słodki upominek. Cały koncert zakończył się wspólną, pamiątkową fotografią.

Tekst i FOTO: Jacek Szram