Sosnowiec: koncert z okazji 130-lecia cerkwi

Data dodania: 2019.09.29

Sosnowiecki Kościół katolicki włączył się w świętowane przez siostrzany kościół prawosławny obchody 130-lecia powstania parafii prawosławnej w Sosnowcu. Dziś wieczorem w Katedrze odbył się koncert, w którym udział wzięli m.in. Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, mitrat sosnowieckiej cerkwi ks. Sergiusz Dziewiatowski, ks. Mikołaj Dziewiatowski oraz ks. Adam Palion - delegat arcybiskupa katowickiego ds. ekumenizmu. Sosnowiecki samorząd reprezentował Mateusz Bochenek.

Przed koncertem ks. Mikołaj Dziewiatowski przybliżył historię sosnowieckiej cerkwi, której patronują Wiera, Nadzieja, Luba i ich Matka Zofia. Wręczył też biskupowi sosnowieckiemu ikonę Matki Bożej z Dzieciątkiem. Koncertem w wykonaniu chóru Oktoich z Wrocławia dyrygował ks. Grzegorz Cebula.

Po koncercie można było zakupić płyty chóru oraz złożyć dobrowolną ofiarę na remont cerkwi.

FOTO: Piotr Lorenc