Sosnowiec: miesiąc św. Józefa w parafii św. Tomasza

Data dodania: 2021.03.11

Marzec – to miesiąc, w którym tradycyjnie modlimy się do św. Józefa wspaniałego Opiekuna, który „ojcowskim sercem” (Patris cordem) umiłował Jezusa i tak samo, „ojcowskim sercem” kocha Chrystusowy Kościół.

Przeżywając ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Jubileuszowy św. Józefa przez cały marzec po Mszy Świętej wieczornej w parafii św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu odmawiamy Litanię do św. Józefa, a w dniach od 10 – 18 marca nowennę przed uroczystością.

Modlimy się za nasze rodziny, a szczególnie w intencji młodzieńców, kawalerów, mężów, ojców, dziadków, aby dobrze wypełniali zadania powierzone im przez Boga, które wiążą się z męstwem i ojcostwem.

Ks. Andrzej Domagała
proboszcz parafii