Sosnowiec: modlitwa w rocznicę wyboru Papieża-Polaka

Data dodania: 2020.10.16

Dziś mija 42 lata od tego radosnego wieczoru 16 października 1978 roku, kiedy to kardynałowie obecni na konklawe wybrali na nowego papieża kardynała z Krakowa – Karola Wojtyłę. Dlatego podobnie jak w latach ubiegłych, tak i dziś wierni parafii pw. NMP Różańcowej w Sosnowcu, a także goście z okolicznych parafii modlili się na Placu Papieskim przy ul. Gwiezdnej. Dziękowali w ten sposób Bogu za dar wyboru na Stolicę Piotrową Ojca Świętego Jana Pawła II.

O godz. 18:00 sprawowana była Msza Święta w kościele pw. NMP Różańcowej. Następnie, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówiony został Różaniec. W tym samym czasie, ci, którym nie był straszny padający deszcz, zgromadzili się przed pomnikiem św. Jana Pawła II na Placu Papieskim.

Na początku zgromadzeni wysłuchali nagrania pamiętnych słów ogłaszających wynik konklawe:

Annuntio vobis gaudium magnum: Habemus Papam!
Eminentissimum ac Reverendissimum Dominum,
Dominum Carlum
Sanctæ Romanæ Ecclesiæ Cardinalem Wojtyła
qui sibi nomen imposuit Joannis Pauli

Następne ks. proboszcz Paweł Kempiński wprowadził zebranych do modlitwy różańcowej, którą poprowadził ks. Ryszard Pietrzak – wicedziekan dekanatu św. Jadwigi Śląskiej w Sosnowcu. Spotkanie zakończono wspólnym śpiewem Apelu Jasnogórskiego oraz „Barki”.

Dziękujemy wszystkim przybyłym zarówno do kościoła NMP Różańcowej, jak i na Plac Papieski. To znak, że diecezja sosnowiecka pamięta o Papieżu-Polaku i jest wdzięczna za dar jego osoby i misji.

tekst: Ks. Przemysław Lech
foto: Olimpia Kucharska, Ks. Przemysław Lech


 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.