Sosnowiec: nowy rok szkolny w "Katoliku"

Data dodania: 2023.09.04

Zespół Szkół Katolickich im. św. Jana Bosko w Sosnowcu zaczął kolejny rok nauki i formacji. Eucharystii na rozpoczęcie tego czasu przewodniczył bp Grzegorz Kaszak, sprawując ją 4 września w murach kościoła pw. św. Tomasza Ap. w Sosnowcu-Pogoni.

Mszę świętą koncelebrował ks. Andrzej Domagała, proboszcz parafii i przedstawiciel organu prowadzącego ZSK, a we wspólnej modlitwie wzięli udział uczniowie, rodzice i grono pedagogiczne na czele z dyrektor szkoły – Małgorzatą Gajdą oraz księżmi-katechetami: ks. Michałem Surmą i ks. Szczepanem Tomalą.

W wygłoszonej homilii sosnowiecki ordynariusz odwołał się do wciąż aktualnego nauczania św. Jana Pawła II o wychowaniu dzieci i młodzieży:

- Oto zadania dla waszej szkoły: rozwijać wiarę w Boga oraz uczyć szacunku do drugiego człowieka, niezależnie od jego narodowości, pochodzenia czy zdolności fizycznych i intelektualnych. Szczególnym zaś zadaniem nauczycieli jest nauczyć młode pokolenie dyskutowania i sztuki dialogu, aby nawet różniąc się między sobą nie robili sobie krzywdy, ale potrafili słuchać i szukać prawdy – powiedział bp Kaszak.

Podczas Mszy świętej Biskup pobłogosławił wszystkich uczniów, a także tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistów. Wśród zgromadzonej młodzieży znalazła się również reprezentacja uczniów i nauczycieli ze szkoły partnerskiej we Włoszech.

Więcej informacji o Zespole Szkół Katolickich im. św. Jana Bosko w Sosnowcu możesz znaleźć TUTAJ.

tekst i zdjęcia: ks. Przemysław Lech