Sosnowiec: pasowanie na ucznia w "Katoliku"

Data dodania: 2021.10.12

Niepubliczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Bosko w Sosnowcu przeżywała 12 października uroczystość pasowania na ucznia dzieci klas pierwszych. Aktu pasowania dokonał bp Grzegorz Kaszak.

W uroczystości wzięła udział dyrektor placówki - Małgorzata Gajda - wraz z gronem pedagogicznym, proboszcz parafii św. Tomasza w Sosnowcu – ks. Andrzej Domagała, przedstawiciele władz centralnych i samorządowych, funkcjonariusze Policji oraz rodzice pasowanych uczniów.

Przed swoim ślubowaniem „pierwszaki” zaprezentowały montaż słowno-muzyczny, w którym znalazły się teksty nie tylko w języku polskim, ale także angielskim, hiszpańskim i niemieckim.

- Gratuluję organowi prowadzącemu Katolicką Szkołę Podstawową w Sosnowcu, jakim jest parafia pw. św. Tomasza, na czele z Księdzem Proboszczem i Panią Dyrektor.

Ten program artystyczny, który widzieliśmy, pokazuje, że mamy bardzo utalentowane dzieci. Jeśli znajdą się w odpowiedniej szkole i środowisku, które stworzy im możliwości do zdobywania wiedzy i wzrastania w wartościach, to będą w przyszłości światłymi obywatelami naszej, ukochanej Ojczyzny – powiedział bp Kaszak w swoim przemówieniu skierowanym do zebranych na uroczystości.

Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Bosko zlokalizowana jest w budynku przy ul. Kasztanowej 3a. Uczęszczają do niego klasy od I do VI.

tekst i zdjęcia: ks. Przemysław Lech

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.