Sosnowiec: poświęcenie oddziału toksykologii

Data dodania: 2019.06.05

Nowoczesny oddział toksykologii otwarto i poświęcono dziś w "Szpitalu Górniczym", czyli Wielospecjalistycznym Szpitalu im. św. Barbary w Sosnowcu. Wśród przecinających wstęgę był marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, dyrektor szpitala Alicja Cegłowska oraz ordynator oddziału Tomasz Kłopotowski. Oddział poświęcił Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

Nowy oddział zastąpi dotychczasowy, działający w sosnowieckim Instytucie Medycyny Pracy, i będzie pomagał mieszkańcom nie tylko Śląska, ale też Opolszczyzny i części Małopolski. Spośród osiemnastu łóżek sześć służy intensywnej terapii. Oddział działa od 1 czerwca. Obecnie hospitalizowanych jest na nim dwóch pacjentów.

Jak podkreśla ordynator Kłopotowski, który zarządzał także oddziałem toksykologii w Instytucie Medycyny Pracy, do placówki rocznie zgłaszało się ok. 6 tysięcy osób, z których zatrucia diagnozowano u 4,8 tysiąca. Oddział pomaga najciężej chorym, u których istnieje zagrożenie życia. To w dużej mierze pacjenci po zażyciu dopalaczy, ale także zatruci przez kontakt z toksynami roślinami czy zwierzęcymi.

"Konsekwentnie staramy się rozwiązywać problemy służby zdrowia w regionie. (...) Mieszkańcy naszego regionu mogą spać spokojnie - ten oddział ma najwyższy poziom i świetną kadrę" - mówił marszałek Chełstowski.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.