Sosnowiec: Rok św. Józefa w parafii M. B. Fatimskiej

Data dodania: 2021.02.09

W związku z trwającym w Kościele Rokiem Jubileuszowym poświęconym św. Józefowi, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Sosnowcu Zagórzu:

-  w każdą pierwszą środę miesiąca po wieczornej Mszy św. odprawiane jest  nabożeństwo ku czci Przeczystego Serca św. Józefa (nabożeństwo pierwszych pięciu śród miesiąca) oraz

- każdego 19. dnia miesiąca o godz. 18 sprawowana jest Msza św. wotywna o św. Józefie oraz nabożeństwo dziękczynno-błagalne za Jego wstawiennictwem;

Patrząc na życie św. Józefa dostrzegamy jego odpowiedzialność za Dziecię Jezus i Jego Matkę Maryję oraz wiarę i ufność pokładaną w Bogu, dzięki którym potrafił on zawsze problemy i trudności przekształcić w szansę.

Niech zatem św. Józef wspomaga nas i uczy, abyśmy przeżywając trudności naszych czasów nie wątpili w obecność Boga w naszym życiu i w Nim swą ufność pokładając, troszczyli się o największy skarb naszej wiary, którym są Jezus i Maryja, Jego Matka.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Duszpasterze parafii