Sosnowiec: Spektakl "GOMER" w Domu Katolickim (zapowiedź)

Data dodania: 2022.09.20

Stowarzyszenie Kwestia Kultury oraz Parafia Katedralna pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu zapraszają na spektakl muzyczny "Gomer - serce niekompletne"! Wydarzenie odbędzie się 8 października (sobota) o 19:00 w Domu Katolickim przy sosnowieckiej Katedrze (ul. Kościelna 8). WSTĘP WOLNY!

Spektakl muzyczny „Gomer – serce niekompletne” jest kolejną sztuką współorganizowaną przez Stowarzyszenie Kwestia Kultury, współfinansowaną z budżetu Miasta Katowice w ramach Małych Grantów.

Zbudowany na motywach biblijnej historii proroka Ozeasza i jego żony Gomer, ukazuje dzieje wyjątkowej miłości dwojga młodych ludzi. Zmagania Gomer - głównej bohaterki krążą wokół poszukiwania definicji szczęścia, sensu życia, swojego miejsca w świecie.

Historia ta skłania do podjęcia próby odnalezienia i nazwania najważniejszych wartości i celów swojego życia. Przez tę podróż przeprowadza widzów autorska muzyka skomponowana przez Kacpra Trelę, ubierając emocje bohaterów w dźwięki i melodie.

W tym spektaklu każdy znajdzie coś dla siebie – zapadające w serce pytania, odpowiedzi na skrywane wątpliwości lub po prostu chwilę wytchnienia i odpoczynku.

Sztuka miała swoją udaną premierę w Katowicach, 12 marca 2022 roku.

zdjęcia: Julia Grudzień

LINK DO WYDARZENIA
NA FACEBOOKU


Scenariusz i reżyseria: Anna Chlebica, muzyka: Kacper Trela, choreografia: Marta Olszewska, scenografia: Agnieszka Jasińska, kostiumy: Agnieszka Jasińska, Anna Jasińska, organizacja: Monika Nowak, Aneta Dereszewska, Kajetan Domogała.

Obsada:

Gomer: Ewa Domogała
Ozeasz: Marcin Pietrzyk
Kajetan Domogała
Aneta Dereszewska
Jadwiga Marek
Monika Nowak
Marta Olszewska
Kacper Trela
Paweł Warsiński

Karolina Wysypoł
Wojciech Wysypoł
Mateusz Zagalski
Natalia Zagalska

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.