Sosnowiec: kolejna parafia zawierzona św. Józefowi

Data dodania: 2021.01.17

- Z woli Ojca świętego Franciszka – to właśnie św. Józef jest dla nas drogowskazem w rozpoczynającym się nowym roku kalendarzowym. Jaki ten rok będzie? Co on nam przyniesie? Jak będzie wyglądało nasze życie osobiste, rodzinne, zawodowe, społeczne? - powiedział ks. Paweł Kempiński, proboszcz parafii pw. NMP Różańcowej w Sosnowcu w niedzielę 17 stycznia, zawierzając całą wspólnotę opiece Oblubieńca Maryi.

Po każdej Mszy świętej, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, duszpaterze parafii oddawali pod opiekę św. Józefa całą miejscową wspólnotę. W tekście zawierzenia zostały wspomniane najważniejsze przymioty Opiekuna Kościoła Świętego:

W Ewangelii św. Józef pojawia się rzadko. Szczególnie jego osobę eksponuje św. Mateusz. Przedstawia go jako człowieka, który musiał stawiać czoło wielu wyzwaniom. Nie czynił tego sam, był otwarty na Bożą pomoc. Życie nie szczędziło mu różnych trudności.

Musiał wykazywać się wielkim męstwem, podejmując wyprawę do Egiptu. Widzimy jednak nie tylko Jego odwagę, ale i mądrość, dzięki której zdołał znaleźć odpowiedź na najtrudniejsze pytania. Święty Józef jest więc patronem wszystkich ludzi, którzy stają wobec trudnych wyborów.

Rok św. Józefa ustanowiony w Kościele przez Papieża Franciszka to okazja, aby bliżej przyjrzeć się temu milczącemu świadkowi misji Jezusa. Dlatego w parafii pw. NMP Różańcowej w Sosnowcu każdy 19. dzień miesiąca będzie w sposób szczególny poświęcony św. Józefowi. Eucharystia wieczorna z katechezą o godz. 18:00 będzie sprawowana z formularza Mszy wotywnej o św. Józefie , a po niej będzie miało miejsce nabożeństwo ku jego czci.

Święty Józefie nasz patronie! W życiu szukałeś Boga. Nie tylko wtedy, gdy w świątyni zagubił się dwunastoletni Jezus. Czyniłeś to całe życie. Ewangelie nie notują żadnego słowa, które wypowiedziałeś. Natomiast ukazują Cię – jako człowieka czynu, który najpierw myślał, modlił się, a dopiero później podejmował działanie. Wyproś nam łaski, o które z ufnością prosimy. Amen

Posłuszni naszemu Panu włączamy się w modlitwę Kościoła. Z woli Ojca Św. Franciszka, to właśnie Święty Józef patronuje nam w roku 2021. Zawierzając naszą parafię nowenną przez Jego wstawiennictwo pragniemy modlić się w kolejnych nabożeństwach:

19 stycznia – w intencji parafian – intencje przedstawiane podczas tegorocznych spotkań kolędowych.

19 lutego – w intencji kobiet oraz dziewcząt.

19 marca – w intencji mężczyzn oraz młodzieży męskiej.

19 kwietnia – w intencji dzieci nienarodzonych oraz ich rodziców.

19 maja – w intencji pracowników służby zdrowia.

19 czerwca – w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie.

19 lipca – w intencji rodzin zagrożonych rozpadem.

19 sierpnia -  w intencji uzależnionych od nałogów.

19 września – w intencji grup modlitewnych naszej parafii.

19 października – w intencji ofiarodawców oraz darczyńców parafii.

19 listopada – w intencji zmarłych.

19 grudnia – Dziękczynno – błagalna za dar życia.

tekst i foto: Ks. Przemysław Lech


 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.