Sosnowiec: Zlot Generalny Legionu Maryi

Data dodania: 2018.12.04

Niecodzienną uroczystość przeżywali wierni parafii Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu , bowiem 1 grudnia odbył się tam kolejny Zlot Generalny Kurii Legionu Maryi pw. Matki Bożej Anielskiej z udziałem czterech prezydiów.

Przemawiająca na otwarciu modlitewnego spotkania prezydent Kurii powitała przybyłych na uroczystość duszpasterzy, opiekunów duchowych oraz gości i sympatyków wspólnoty. Siostra Prezydent Stanisława Dramińska wypowiedziała następujące słowa: "Bądź pozdrowiona Matko nasza w swoim świętym wizerunku. Radość napełnia serca nasze, klęcząc u Twego Tronu, pragniemy Cię uwielbiać i dziękować za udzielone łaski, za Twoją dobroć i niezrównaną miłość macierzyńską, jaką nas obdarzasz i prowadzisz do Syna Twojego, Jezusa. On za chwilę odda się nam cały, żywy i prawdziwy, Bóg-człowiek , otoczy nas swoim miłosierdziem i błogosławieństwem na dalsze lata pracy apostolskiej".

Spotkanie rozpoczęto o godz. 9.30 modlitwami legionowymi i odmówieniem różańca. Uroczystej Mszy św. przewodniczył Kierownik duchowy Kurii , ks. Zenon Pikuła, który w homilii wskazał, że Legion został stworzony z myślą, by Matka Boża, która nieustannie nawołuje nas do słuchania swojego Syna, modlitwy, pokutowania i nawracania się, mogła docierać do różnych grup ludzi. W tym, co robicie, człowiek widzi, że można służyć Matce Bożej wspierając innych i troszczyć się o bliźnich, że nie skupiacie się tylko na sobie, na sprawach doczesnych, że wasze serca nie są ociężałe. Myślicie jak rozszerzać Królestwo Boże, jak dotrzeć do tych, którzy nie znają Boga - tak myśli prawy legionista" – mówił ks. Pikuła. "Legioniści nie traćcie ducha, kiedy spotkacie ludzi mówiących, że nie ma sensu, to się nie uda, po co... Jak się damy zniechęcić – przegramy. Nabierzcie odwagi – " wszystko mogę w tym, który mnie umacnia" – powtarzał za św. Pawłem kaznodzieja.

Po zakończeniu Mszy św. wszyscy przeszli do salki parafialnej na uroczystą agapę. Praca się jednak w tym dniu nie skończyła .Po południu wyznaczeni legioniści pełnili swą misję w rozszerzeniu Legionu Maryi, prezentując swą działalność na spotkaniu z zelatorami Róż Różańcowych w parafii św. Floriana w Sosnowcu.

s. Stanisława Dramińska

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.