Sosnowiecki Katolik rekrutuje uczniów on-line!

Data dodania: 2020.04.16

Sosnowiecki Zespół Szkół Katolickich im. św. Jana Bosko, który tworzą Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące, zaprasza w swoje szeregi nowych uczniów. Ze względu na sytuację epidemiologiczną rekrutacja 2020/2021 odbywać się będzie on-line. Szczegóły na stronie szkoły: www.katolik.sosnowiec.pl

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej oraz jej szczegóły dostępne są TUTAJ

Rekrutacja do Liceum oraz jej szczegóły dostępne są TUTAJ

Bycie dobrym nie polega na tym,
że nie popełnia się żadnego błędu
bycie dobrym polega na posiadaniu woli poprawy.

św. Jan Bosko

Na czym polega wyjątkowość sosnowieckiego "Katolika"? Na atmosferze rodziny. Tu czujesz się jak w rodzinie, tu żyjesz jak w rodzinie, tu jesteś przyjmowany jak w rodzinie. I choć nasze rodziny przeżywają zagubienie oraz różnego rodzaju trudności, znajdujesz zrozumienie, wsparcie i bezpieczną przystań. W takiej atmosferze łatwiej jest odkrywać talenty, jakie dał nam Bóg, rozwijać je i pomnażać. Na końcu jest wiedza, którą weryfikują egzaminy ośmioklasisty, maturalny i ten najważniejszy – egzamin codziennego życia.

Jesteśmy dumni z tego, że nasi absolwenci powierzają nam swoje dzieci, kontynuując w ten sposób rodzinną tradycję.

Od prawie 30 lat zajmujemy ważne miejsce na mapie oświatowej naszego miasta i województwa. W latach 2017 i 2018 zdobyliśmy złotą i srebrną tarczę Fundacji Edukacyjnej
" Perspektywy". Liceum im. św. Jana Bosko jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce ze 100 % zdawalnością matury. W wychowaniu i nauczaniu młodych ludzi możemy liczyć na stałe wsparcie ze strony księdza Andrzeja Domagały, który jest organem prowadzącym Zespołu Szkół Katolickich.

Dzięki jego inicjatywie i zdolnościom menadżerskim pani dyrektor Małgorzaty Gajdy od 2013 roku istnieje Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa z siedzibą przy ulicy Kasztanowej 3a w Sosnowcu.

Nasi uczniowie są finalistami i laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. W życie szkoły na stałe wpisały się uroczystości szkolne i konkursy, których honorowym patronem jest ksiądz biskup ordynariusz Grzegorz Kaszak.

Jesteśmy obecni w życiu miasta i diecezji sosnowieckiej. Uczniowie naszej szkoły zdobywają wiedzę w czasie wymian językowych, projektów Erasmus, wyjazdów edukacyjno- sportowych i pielgrzymek śladami Jana Pawła II we Włoszech, wielkich Polaków w Paryżu i Rzymie. Nauczyciele nauczają z pasją, zarażają nią swoich wychowanków.

Jeśli chcesz rozpocząć niesamowitą przygodę edukacyjną - przyjdź do nas, znajdziesz tu miejsce dla siebie.

Magdalena Rutkowska
ks. Sławomir Wozniak