Spotkanie kapłanów u św. Jana Marii Vianneya

Data dodania: 2020.08.05

Gdy zostawał proboszczem w Ars, do kościoła przychodziło ledwie kilka osób. Jego gorliwość, pobożność, surowe umartwienia, oddanie w konfesjonale i zaangażowanie na ambonie zgromadziły wokół ołtarza całą wioskę i tysiące ludzi z całej Francji. Jan Maria Vianney jest patronem proboszczów i nieustającą, zawstydzającą wręcz inspiracją dla wszystkich duszpasterzy. Tradycyjnie w jego liturgiczne wspomnienie, przypadające 4 sierpnia, w poświęconym mu sanktuarium przy parafii NMP Bolesnej w Czeladzi, na wspólnej modlitwie zgromadzili się kapłani z naszej diecezji.

Spotkanie rozpoczęła adoracja Najświętszego Sakramentu z koronką do Bożego Miłosierdzia, której przewodniczył ks. Piotr Pilśniak. Następnie zebrani wysłuchali konferencji ks. Tomasza Nowaka, proboszcza parafii św. Stanisława Kostki w Zawierciu i wspólnie z Księdzem Biskupem Grzegorzem Kaszakiem odprawili Mszę św. w intencji duchowieństwa. Spotkanie zakończyła adoracja relikwii św. Jana Marii Vianneya agapa w ogrodach plebanijnych.