Spotkanie wspólnoty Grona Przyjaciół Seminarium

Data dodania: 2024.04.30

Wspólnota Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie gościła grupę Grona Przyjaciół Seminarium, która modli się za powołanych oraz o nowe powołania do kapłaństwa.

W sobotę (27.04.) w gmachu naszego seminarium odbył się zjazd Grona Przyjaciół Seminarium. Spotkanie zapoczątkowało uroczyste przywitanie członków Grona w sali senackiej. Przybyłych gości powitał ks. Andrzej Nackowski - wicerektor. Następnie rozpoczął  się wspólny czas spotkań oraz rozmów przy kawie i herbacie.

Centralnym punktem spotkania była Msza Święta w kościele seminaryjnym. Eucharystii przewodniczył ks. Arkadiusz Kajdas, który pełni posługę ojca duchownego w seminarium. Był to czas wspólnej modlitwy w intencji tych, którzy już odpowiedzieli na głos powołania oraz o nowe powołania z diecezji sosnowieckiej.

Po zakończeniu Eucharystii wszyscy goście udali się do seminaryjnego refektarza na posiłek wraz ze wspólnotą seminaryjną. Najbardziej wyczekiwanym punktem spotkania był spektakl teatralny przygotowany przez kleryków pod okiem reżyserki - Anny Chlebicy.

W tym czasie seminaryjna aula zmieniła się w salę teatralną, a widzowie spektaklu zostali przeniesieni do kawiarni „Nutka Marzenie”. Bohaterowie mierzyli się z wieloma problemami w swoim życiu lecz znaleźli lekarstwo, którym było przyjęcie Chrystusa do ich życia. Ostatnim punktem spotkania była wspólna modlitwa różańcowa przed obliczem Pani Jasnogórskiej w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze.

Podczas tegorocznego zjazdu Grona Przyjaciół było obecnych 100 osób z różnych parafii naszej diecezji. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom oraz polecamy ich naszej modlitwie.

Wszystkie osoby zainteresowane dołączeniem do wspólnoty Grona Przyjaciół zapraszamy do skorzystania z linku podanego niżej.

Link do informacji o Gronie Przyjaciół Seminarium w Częstochowie: TUTAJ

kl. Jacek Sroka