Strzemieszyce: koncert ku czci św. Jana Pawła II

Data dodania: 2020.10.19

16 października 2020 r. w parafii NSPJ w Strzemieszycach Wielkich miał miejsce koncert z okazji 42. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz minionych 100. Urodzin Wielkiego Polaka św. JP II. Wydarzenie to z pomocą wielu ludzi dobrej woli, zainicjowały i poprowadziły Siostry Pasjonistki, pracujące od ponad 100 lat w tejże parafii.

Wieczór został ubogacony chrześcijańską muzyką w wykonaniu zespołu MINIBAZAR. Podczas koncertu wykonano m.in. ulubione pieśni Papieża Polaka, a wykonawcami utworów byli wszyscy uczestnicy wydarzenia.   

Najważniejszym momentem wieczoru była Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której dziękowaliśmy Bogu za Osobę JPII. W czasie uroczystości, dzieciom ze szkół podstawowych znajdujących się na terenie parafii, zostały wręczone nagrody za udział w konkursie o św. JPII, jaki odbył się online wiosną tego roku.

Przygotowano również niespodziankę dla wszystkich uczestników wieczoru, jaką były ulubione ciasta papieskie.  Dzieci dodatkowo mogły uczcić Setne Urodziny Papieża chorągiewkami i żółto - białymi balonami, które zabrały ze sobą na pamiątkę.

Wierzymy, że wspólne świętowanie ważnych rocznic związanych z Osobą św. JP II przyczyniło się do umocnienia więzi społecznych w naszej małej Ojczyźnie, jaką są Strzemieszyce.

s. Rozalia Surmacz CSP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.