Strzemieszyce: modlitwa za Ojczyznę w Bazylice

Data dodania: 2020.11.13

Już tradycyjnie 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości w Bazylice NSPJ w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach o godz. 9.00 odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił proboszcz miejsca, ks. prałat Zbigniew Książek.

W homilii podkreślał, że "ojczyzna to ojcowizna, to całe materialne i duchowe dziedzictwo pozostawione nam przez naszych ojców i dane nam nie po to, byśmy je trwonili, ale byśmy je szanowali, kultywowali i rozwijali."

W związku z pandemią nie był możliwy tradycyjny przemarsz pod pomnik-krzyż upamiętniający odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 r., dlatego przygotowany został specjalny program słowno-muzyczny upamiętniający tę ważną rocznicę.

Po zakończeniu Eucharystii wszyscy pozostali na swoich miejscach i wsłuchiwali się w patriotyczną poezję oraz uczestniczyli we wspólnym śpiewie pieśni religijno-patriotycznych.

tekst: Dominik Góra
foto: s. Rozalia Surmacz CSP