Sztafeta Niepodległości

Data dodania: 2018.04.28

Wśród wielu wydarzeń patriotycznych w naszej diecezji szczególne miejsce zajmuje Sztafeta Niepodległości - otwarte dla wszystkich wydarzenie biegowe, upamiętniające ważne miejsca pamięci historycznej regionu. Całość rozpocznie Msza św., którą Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak odprawi 17 czerwca na cmentarzu w Bydlinie, obok mogiły legionistów poległych w bitwie pod Krzywopłotami.

Sztafeta przebiegnie podzieloną na odcinki trasą liczącą ok. 60 kilometrów przez 20 miejscowości. Zatrzyma się obok ważnych miejsc upamiętniających wydarzenia z naszej historii. Meta znajdzie się na jaworznickim rynku.

Dzięki wsparciu mecenasa obchodów 100-lecia niepodległości w diecezji, firmy Tauron, udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Każdy uczestnik otrzyma koszulkę i pamiątkowy medal.

Sztafeta nie ma charakteru rywalizacji sportowej - bieg będzie wspólny, a dodatkowo wyznaczone zostaną odcinki rodzinne, w które włączyć będą mogli się wszyscy chętni, nawet ci ze słabszą kondycją. Ideą jest, by bieg ten połączył osoby w każdym wieku różnych zawodów i stanów, promował patriotyzm, pamięć historyczną i aktywność fizyczną!

Serdecznie zapraszamy do wyboru odcinka i rejestracji,
która już od 1 maja możliwa będzie na stronie www.sztafetadiecezjalna.pl

Na stronie znaleźć będzie można także regulamin biegu i szczegółowe informacje.

MAPY ODCINKÓW DO POBRANIA:

Klucze

Olkusz