Targoszyce: uroczystość Bożego Ciała

Data dodania: 2022.06.17

Tradycyjnie w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, przypadającą na dzień 16 czerwca br, po porannej Mszy Świętej wyruszyliśmy z Procesją Bożego Ciałą ulicami Targoszyc. Tegoroczną Eucharystię, po której udaliśmy się do Czterech Ołtarzy, sprawował proboszcz parafii ks. Janusz Rakoczy, natomiast okoliczne Słowo Boże wygłosił wikariusz - ks. Przemysław Szot.

Kaznodzieja w swych rozważaniach nawiązał przede wszystkim do tego byśmy nie bali się okazywać swej przynależności do wiary. Przekonywał również do gorliwego przeżywania całym sercem i duchem każdej Eucharystii, na której jesteśmy.

Takie podejście pomoże nam zrozumieć wszystkie wydarzenia, których doznajemy na ścieżce swego życia: zarówno te dobre jak i te złe, te smutne jak i te wesołe, te które rozumiemy oraz te mniej dla nas oczywiste.

duszpasterze parafii