Tradycyjne spotkanie Biskupa z samorządowcami

Data dodania: 2020.01.08

Kolejny raz samorządowcy z terenu diecezji sosnowieckiej - wójtowie, burmistrzowie, starości i prezydenci miast, a także przedstawiciele służb mundurowych, odpowiedzieli na zaproszenie Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka i przybyli na noworoczne spotkanie opłatkowe w Domu Biskupim. Tegoroczne odbyło się 8 stycznia.

"Patrząc na arenę międzynarodową i spory między nami, Polakami, życzę przede wszystkim daru trwałego pokoju, który niech zstąpi na nas wszystkich, a szczególnie na zwaśnione narody, aby każdy mógł żyć szczęśliwie" - powiedział Biskup.

Biskup dziękował samorządowcom za owocną współpracę z diecezją w minionym roku, zwłaszcza przy rocznicy pobytu Jana Pawła II w Sosnowcu i organizowanego z tej okazji rajdu rowerowego i zlotu motocyklowego (te imprezy będą kontynuowane także w tym roku 14 czerwca). Jednocześnie zapraszał do włączenia się w ogólnopolskie świętowanie 100-lecia urodzin Jana Pawła II przez udział w diecezjalnej pielgrzymce do Rzymu oraz przypominania tej postaci zwłaszcza uczniom w ramach szkolnych projektów i konkursów. Zapraszał także do udziału w Mszy św. z okazji 50. rocznicy święceń kapłańskich Księdza Biskupa Piotra Skuchy 27 czerwca.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.