Wielkanocna Komunia Święta

Data dodania: 2020.05.13

Wielkanocna Komunia Święta - obowiązek jej przyjęcia nakładają na nas przykazania kościelne, nakazujące co najmniej raz w roku spowiadać się oraz przyjąć Jezusa Eucharystycznego właśnie w okresie od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej, która przypadnie 7 czerwca. Pomimo trudnego czasu epidemii postarajmy się w miarę możliwości zdrowotnych uczynić zadość temu obowiązkowi. W naszych parafiach, a także w stałym konfesjonale w Sosnowcu spowiedź odbywa się w ścisłym rygorze sanitarnym - w oddzielnych pomieszczeniach, z zachowaniem odległości od kapłana oraz dezynfekcją konfesjonału (w stałym konfesjonale spowiedź odbywa się w oratorium na plebanii). Także przed udzielaniem Komunii Świętej kapłani dezynfekują ręce, a Eucharystię przyjmować możemy do ust lub na rękę, korzystając z płynu dezynfekcyjnego w świątyni.

Na potrzebę przystąpienia do Komunii Świętej Wielkanocnej, poprzedzonej skorzystaniem z sakramentu pokuty i pojednania, uwrażliwieni zostaną także uczniowie. Katecheci otrzymali z Wydziału Katechetycznego przygotowane przez jego wicedyrektora, ks. Michała Knapika, materiały pomocne w prowadzonych on-line lekcjach religii. Zamieszczamy je także poniżej (w plikach pdf) - być może przydadzą się także nam, nie tylko w religijnych rozmowach z dziećmi!

KATECHEZA DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

KATECHEZA DLA UCZNIÓW KLAS VII-VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH