Wyślij wideo i wystartuj w największym festiwalu kolęd

Data dodania: 2020.10.17

Na stronie www.mfkip.pl trwają zapisy do XXVII edycji największego przeglądu kolęd w Europie i jednego z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń w naszej diecezji - Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika.

Ze względu na obostrzenia epidemiczne I etap Festiwalu odbywa się w tym roku całkowicie zdalnie - uczestnicy rejestrują się na stronie, a następnie pocztą lub za pomocą specjalnego serwera przesyłają nagrany występ (dwie lub trzy kolędy). Czas zgłoszeń upływa 30 listopada.

Udział w Festiwalu jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich amatorów (w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych I stopnia), którzy ukończyli 6 lat i śpiewają solo, w duetach, chórach, zespołach czy scholach.

Zwycięzcy - jeśli przepisy dotyczące pandemii na to pozwolą - zaproszeni zostaną do udziału w przesłuchaniach finałowych (7-9 stycznia 2021 r.), które w tym roku, by ograniczyć ilość stykających się ze sobą ludzi oraz zmniejszyć konieczność przemieszczania, planowane są nie tylko w Będzinie, ale aż w 6 polskich miastach (poza Będzinem także w Bydgoszczy, Goleniowie, Lublinie, Warszawie i Wrocławiu), skąd uczestnicy będą łączyli się dzięki transmisji na żywo z komisją zgromadzoną w Będzinie i złożoną z profesorów polskich uczelni muzycznych. Ona też wyłoni zwycięzców, którzy mogą liczyć na cenne nagrody (na czele z Grand Prix wysokości 10 000 zł). 10 stycznia o g. 16 zaplanowany jest Koncert Galowy (tym razem w kościele św. Katarzyny w Będzinie-Grodźcu), którego forma będzie zależna od obostrzeń sanitarnych - na pewno będzie dostępny w internetowej transmisji.

Całość finału będzie można także oglądać na żywo w Internecie.

Szczegółowe informacje, możliwość zgłoszenia i regulamin dostępne są na stronie www.mfkip.pl

Partnerem Strategicznym Festiwalu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.