XIV Diecezjalny Konkurs Piosenki Maryjnej rozstrzygnięty

Data dodania: 2019.07.08

XV edycja Diecezjalnego Konkursu Piosenki Maryjnej "Pieśnią sławimy Maryję" dobiegła końca. Wręczenie nagród i koncert finałowy odbył się 18 czerwca 2019r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach. Do artystycznej rywalizacji w tej edycji konkursu przystąpiły 67 podmiotów wykonawczych w różnych kategoriach wiekowych. Dzieci, młodzież i dorośli swym śpiewem sławili Maryję i wielbili Boga.

Organizatorami konkursu byli: Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu – ks. Michał Borda, Diecezjalny Doradca Metodyczny Religii Justyna Pitas, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Czeladzi Mariola Kozieł, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach Anna Augustyńska - Czerwińska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Wojkowicach Grażyna Trzcionka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Wojkowicach Beata Balińska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach Barbara Pawlak, Kierownik Kopalni Kultury w Czeladzi Łukasz Kożuch.

Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Ksiądz Biskup Piotr Skucha, Mirosława Kolwas - Soczyńska – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Sosnowcu, Sebastian Szaleniec – Starosta Będziński, Tomasz Szczerba – Burmistrz Miasta Wojkowice, Zbigniew Szaleniec – Burmistrz Miasta Czeladź.

Wykonawców 4 i 5 czerwca 2019 r. oceniała komisja w składzie: Andrzej Sarapata, Janina Lazur, Katarzyna Kożuch, Katarzyna Sarapata, ks. Tomasz Zmarzły oraz ks. Rafał Madej. Komisja nagrodziła 13 podmiotów wykonawczych oraz przyznała 10 wyróżnień.

W kategorii "DZIECI" wyróżnienia zdobyły: Karolina Siudyka z Dąbrowy Górniczej, Zuzanna Załucka z Siemoni oraz Filip Dachowski z Łobzowa.

W kategorii "MŁODZIEŻ" zwyciężyła Patrycja Małota z Zendka, II miejsce zdobyły ex aequo Julia Mika z Sosnowca i Alicja Kundzierewicz z Łobzowa a III miejsce otrzymały ex aequo Emilia Kańczuga z Bukowna i Paulina Kostka z Czeladzi. Wyróżnienia otrzymały: Zuzanna Madej z Bytomia, Amelia Gibas z Jaworzna, Weronika Błaszczak z Orzecha, Michalina Janik z Łobzowa, Karolina Mikoda z Kroczyc i Patrycja Sinicka z Sosnowca.

W kategorii "DUETY, ZESPOŁY, CHÓRY I SCHOLKI" I miejsce otrzymał duet: Antonina i Zofia Mittmann z Osieka, III miejsce otrzymały duety Aleksandra Klimas i Joanna Grabowska oraz Maja Kopeć i Jakub Jędrusik z Kroczyc a wyróżnienie otrzymał Chór Cecyliański z Domu Kultury w Kroczycach.

Grand Prix XV Diecezjalnego Konkursu Piosenki Maryjnej zdobył duet: Laura Ulicka i Miłosz Mogielski z Czeladzi.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować sponsorom, bez których nie byłoby cennych i wspaniałych nagród.

Piątka laureatów poprzednich edycji konkursu 26 maja zaprezentowała się także na koncercie na Rynku w Czeladzi w ramach Festiwalu "Ave Maria".

Cieszymy się, że mogliśmy gościć tak wspaniale śpiewających artystów z całej naszej diecezji sosnowieckiej a także spoza jej granic. Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu już dziś zapraszamy.

Justyna Pitas
FOTO: Organizatorzy

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.