Za nami odpust na Dorotce

Data dodania: 2020.02.13

Comiesięczna Msza św., odprawiana 6. dnia każdego miesiąca o godz. 15 w kościółku na wzgórzu św. Doroty w Będzinie-Grodźcu, 6 lutego miała szczególny wymiar. Tego bowiem dnia Kościół wspomina św. Dorotę z Cezarei - dziewicę i męczennicę z III wieku, patronkę kościółka i całego wzgórza. Mszy św. odpustowej, w której uczestniczyło ok. 120 osób z całej diecezji (i nie tylko), przewodniczył ks. Tomasz Zmarzły. Po Eucharystii wszyscy zostali zaproszeni na pieczone nad ogniskiem kiełbaski.

Kolejny odpust na "Zagłębiowskim Taborze", tym razem ku czci Przemienienia Pańskiego, już w sierpniu. 6 sierpnia po Mszy o 15 procesja z obrazem Matki Bożej do kościoła parafialnego, a centralna suma odpustowa na wzgórzu 9 sierpnia.