Zakończyło się Diecezjalne Studium Życia Rodzinnego

Data dodania: 2021.09.13

11 września 2021 r. w kościele pw. św. Floriana w Sosnowcu odbyło się zakończenie  Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego. W Mszy św. sprawowanej przez diecezjalnych duszpasterzy rodzin, ks. Grzegorza Kossa i ks. Karola Nędzę, wzięli udział uczestnicy ostatniej edycji Studium z rodzinami.

Zajęcia Studium organizowanego przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin rozpoczęły się we wrześniu 2018 r. Podczas wykładów i ćwiczeń słuchacze pogłębili swoją wiedzę m.in. z teologii małżeństwa i rodziny, teologii moralnej, psychologii, pedagogiki, prawa kanonicznego i bioetyki, a także zdobyli umiejętności z zakresu stosowania i nauczania naturalnych metod planowania rodziny.

Ze względu na stan epidemii zakończenie zajęć planowane pierwotnie w czerwcu 2020 r. zostało przesunięte na wiosnę 2021 r. Po zaliczeniu przewidzianych programem egzaminów oraz przygotowaniu pracy dyplomowej tytuł absolwenta uzyskało 15 osób pochodzących z 11 parafii naszej diecezji.

Absolwenci Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego (edycja 2018-2021):

1. Remigiusz Bratek - parafia pw. św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu
2. Marzena Gołębiowska - parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu
3. Jadwiga i Damian Homlakowie - parafia pw. NMP Nieustającej Pomocy w Jaworznie-Ciężkowicach
4. Agnieszka Jagielska - parafia pw. NMP Fatimskiej w Sosnowcu
5. Sabina i Jacek Kalscy - parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Sosnowcu
6. Grażyna Kwaśniewska - parafia pw. NMP Królowej Polski w Dąbrowie Górniczej
7. Małgorzata i Przemysław Ponczkowie - parafia pw. św. Floriana w Sosnowcu
8. Joanna Randak - parafia pw. św. Siostry Faustyny w Będzinie
9. Magdalena Szczęśniak - parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Rogoźniku
10. Magdalena i Robert Szczęśniakowie - parafia pw. św. Joachima w Sosnowcu
11. Katarzyna Żurawek - parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jaworznie-Byczynie