Zapraszamy do modlitwy ekumenicznej

Data dodania: 2020.01.18

Dziś rozpoczyna się Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Zachęcamy do wytrwałej modlitwy o to, by wyznawcy Chrystusa stanowili jedno serce i jedną duszę, będąc wierni swojemu Boskiemu Mistrzowi obecnemu w sakramentalnych Znakach.

Serdecznie zapraszamy na ekumeniczne i modlitewne spotkanie, które odbędzie się 23 stycznia (czwartek) o g. 18 w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Sosnowcu-Milowicach. Liturgii będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Tradycyjnie będzie ona też szansą do podzielenia się opłatkiem i wzajemnych życzeń.

Tematem rozpoczynającego się dziś Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan są słowa „Życzliwymi bądźcie”. Cytat zaczerpnięty jest z fragmentu Dziejów Apostolskich, który opowiada o rozbiciu okrętu, którym podróżował św. Paweł, u wybrzeży Malty. Św. Łukasz relacjonuje, że tubylcy okazali rozbitkom „niespotykaną życzliwość” (por. Dz 28, 2). Mający już ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan stał się cyklicznym świętem ekumenizmu. Co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach i koncertach. Zwyczajem przyjętym na nabożeństwach w ramach Tygodnia Modlitw jest gościnna wymiana kaznodziei – w kościele danego wyznania kazanie wygłasza duchowny innej denominacji.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.