Zapraszamy na Plac Papieski - Słowo Księdza Biskupa

Data dodania: 2014.06.05

Zaproszenie Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka
do Wiernych Diecezji Sosnowieckiej
w związku z Diecezjalnym Dziękczynieniem za Kanonizację Jana Pawła II
w 15. rocznicę pielgrzymki do Sosnowca

Umiłowani Diecezjanie!

Wraz z całym Kościołem na świecie i w Polsce pragniemy wyrazić Panu Bogu ogromną wdzięczność za dar kanonizacji naszego rodaka Jana Pawła II. W jego życiu wyraźnie widać jak wiele może Bóg uczynić w życiu człowieka i przez jego życie, jeśli tylko ten odda się całkowicie Stwóry. Jesteśmy pełni wdzięczności i podziwu dla św. Jana Pawła II za to, że tak wiele pomógł naszemu narodowi. A teraz z nieba nie odmawia pomocy temu, kto się doń zwraca.

Piętnaście lat temu, w 1999 roku, gdy Papież przybył do Sosnowca, aby umocnić nas swoim słowem, widzieliśmy Jego cierpienie, ale podziwialiśmy jego samozaparcie i wielką wiarę. Co roku chętnie wracamy do tamtych wydarzeń, aby budująco powspominać i zaczerpnąć siły do pokonywania trudności dnia codziennego.

Już tradycyjnie w niedzielę 15 czerwca br. bardzo serdecznie zapraszam wszystkich na Plac Papieski w Sosnowcu, aby w naszej diecezjalnej wspólnocie modlitwy i radości składać wielkie dziękczynienie Panu Bogu za Świętego Papieża.

Nasze spotkanie rozpoczniemy około godziny 15.30. Następnie o 16.00 będziemy celebrować uroczystą Mszę Świętą. Po niej będzie czas na wspólny poczęstunek i koncert w wykonaniu naszych artystów.

Drodzy Diecezjanie, oczekuję Was z utęsknieniem na Placu Papieskim.

Wszystkim z serca błogosławię.

Wasz biskup
Grzegorz

W programie m.in.:

15.20 Powitanie i pozdrowienie obecnych

15.30 Występ Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Tąpkowic

16.00 Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka (na zakończenie życzenia dla Księdza Biskupa z okazji 25-lecia kapłaństwa).

Po mszy św. poczęstunek dla uczestników oraz występ laureatów V Diecezjalnego Festiwalu Piosenki Religijnej, Pielgrzymkowej i Pieśni Liturgicznej w Olkuszu .

Około 18.00 – Koncert dziękczynny zespołu Pielgrzym

Około 19.00 - Błogosławieństwo i Apel Jasnogórski

Zapraszamy Kapłanów, wszystkich działających w różnych ruchach i wspólnotach kościelnych, młodszych i starszych, wszystkich tworzących nasz Kościół partykularny. Módlmy się też o dar dobrej pogody na czas naszego świętowania!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.