Zaproszenie Biskupa na SMDS

Data dodania: 2012.09.18

Droga Młodzieży! Umiłowani Diecezjanie!

Papież Benedykt XVI apelował do ludzi młodych, aby szukali i spotykali Jezusa, a potem z innymi dzielili radość wiary. W naszym Kościele co roku taką okazją do odkrywania Chrystusa przez modlitwę, wspólnotę i świadectwo innych są Spotkania Młodych Diecezji Sosnowieckiej. Młodzi ludzie z różnych wspólnot, ruchów i grup oraz księża organizują to wszystko po to, by przybliżyć młodzieży Jezusa i pomóc osobiście Go spotkać.

W tym roku Będzin i parafia pw. Nawiedzenia NMP na Syberce będą stanowiły centrum tych wydarzeń. W piątek 28 września rozpoczną się przesłuchania III Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej. W sobotę 29 września w będzińskich szkołach zorganizowane będą różnorodne i bardzo ciekawe warsztaty artystyczne, kaligraficzne, teatralne, biblijno-modlitewne, psychologiczne czy muzyczne. Młodzież będzie także prowadzić ewangelizację wśród napotkanych na ulicach i placach osób. O godzinie 15.00 z parafii pw. św. Siostry Faustyny w Będzinie na Górkach Małobądzkich wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszam wszystkich diecezjan, a szczególnie młodzież, abyśmy wspólnie przeszli ruchliwymi ulicami miasta, dziękując za cud życia i opowiadając się za jego poszanowaniem od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Po Marszu przy kościele pw. Nawiedzenia NMP przy ul. 9 Maja 2, będzie czas na wspólną modlitwę, chwilę refleksji, a także miłą i radosną zabawę.

W niedzielę o godz.13.00 rozpocznie się Festyn Rodzinny z wieloma atrakcjami dla młodszych i starszych. Zakończeniem naszego spotkania będzie wspólna Eucharystia o godz. 16.00 w kościele pw. Nawiedzenia NMP oraz poświęcenie tablicy w 70. rocznicę rzezi Polaków na Wołyniu z udziałem Orkiestry i Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Dokładny program zawierają plakaty wywieszone w naszych parafiach.

Bardzo serdecznie zapraszam każdego do udziału w tym wydarzeniu, które ma rozpalić nas mocą Ducha Świętego, aby żadne przeciwności nie mogły tego ognia wiary zagasić. Jeśli nie możemy uczestniczyć we wszystkich punktach bogatego programu, weźmy udział choć w części tego, co przygotowano. Jeszcze raz wszystkich bardzo serdecznie zapraszam na Sosnowieckie Dni Młodych.

Modlę się o bogactwo Bożej łaski dla wszystkich i udzielam pasterskiego błogosławieństwa

+ Grzegorz Kaszak

Biskup Sosnowiecki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.