Zmarł ks. Tadeusz Stokowski

Data dodania: 2020.10.15

Dzisiaj, w godzinach porannych, w 83. roku życia i 60. roku kapłaństwa, odszedł do Domu Ojca

ks. kan. Tadeusz Stokowski,

były ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Sosnowieckiej w Krakowie, emerytowany proboszcz parafii pw. św. Barbary w Sosnowcu, od 2013 roku mieszkał w domu księży św. Józefa w Będzinie.

Program uroczystości pogrzebowych w kościele pw. św. Barbary w Sosnowcu (sobota, 17 października)

10.30 - przywiezienie trumny z ciałem śp. ks. kan. Tadeusza do kościoła pw. św. Barbary w Sosnowcu. Następnie czuwanie modlitewne przy trumnie oraz pożegnanie zmarłego przez grupy parafialne.

11.00 - Msza Święta pogrzebowa w intencji śp. ks. kan. Tadeusza Stokowskiego w kościele pw. św. Barbary w Sosnowcu pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.

Po Mszy Świętej pogrzebowej, zgodnie z życzeniem zmarłego, trumna z ciałem złożona zostanie w grobie kapłańskim na cmentarzu parafialnym (ul. Andersa).

Miłosierny Boże spraw, aby Twój sługa, prezbiter Tadeusz,
którego w ziemskim życiu
zaszczyciłeś świętym posłannictwem,
radował się wiecznie w niebieskiej chwale.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie...

Prosimy, aby księża, którzy będą koncelebrować
Msze Świętą pogrzebową
założyli maseczki (zasłonili usta i nos).