Jaworzno: seniorzy pragną Pana Boga

Data dodania: 2018.12.11

Dbając o duchowy wzrost pensjonariuszy Domu Seniora "Jesień na Letniej" w Jaworznie (Cezarówka Dolna) w tym roku, po raz pierwszy przeżywano rekolekcje adwentowe. Odbyły się one w dniach 7 i 8 grudnia, tj. w piątek i sobotę. Modlitwie przewodniczył i nauki rekolekcyjne wygłosił – zaproszony przez ks. kapelana - ks. Grzegorz Więckowicz.

Podczas modlitw w kaplicy gromadzili się ci spośród mieszkańców, którzy mogli przybyć o własnych siłach lub z pomocą opiekunów na wózkach inwalidzkich. Natomiast wszystkie osoby leżące odwiedzili księża kapelani: ks. Grzegorz i ks. Robert w ich pokojach. Seniorzy byli szczęśliwi, że mogli skorzystać z adwentowego sakramentu pokuty i Eucharystii w takim szczególnym czasie, jakim są rekolekcje.

W trakcie nauk ks. Grzegorz prowadził nas do świąt Bożego Narodzenia przez postać Matki Bożej, która sama swoim życiem ukazała nam wspaniałą, pełną miłości, drogę do Pana Jezusa. W programie rekolekcji każdy znalazł coś dla siebie. Można było uczestniczyć w modlitwach prywatnych przed wystawionym Najświętszym Sakramencie, jak również w prowadzonych przez księży i samych pensjonariuszy modlitw, a szczególnie przez panią Danusię, która jest opiekunką kaplicy i wspaniale dba o jej piękno i śpiewy podczas nabożeństw.

Myślę , że opatrznościowy był również czas przeprowadzonych duchowych ćwiczeń, ponieważ w drugi dzień ich trwania, przypadła uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu na zakończenie Mszy św. Prowadzący poświęcił medaliki, które otrzymali wszyscy seniorzy i chętni. Swoją radość wierni okazali poprzez to, że niedługo po skończonych rekolekcjach można było zobaczyć zawieszone medaliki na ich łańcuszkach. W ten sposób jeszcze bardziej i ściślej zjednoczyliśmy się z Maryją, Matką naszego Pana.

ks. Robert Szulczewski
Kapelan Domu Seniora "Jesień na Letniej"

FOTO: Archiwum Domu Seniora