Olkusz: koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II

Data dodania: 2018.12.11

Koncert "Promieniowanie Ojcostwa", w roku 40-lecia wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu 9 grudnia pod honorowym patronatem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka oraz Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika. Reżyserią Koncertu zajmowała się Anna Brandegger- Miśków.

Podczas koncertu wspomniano inicjatora Koncertów Papieskich w Olkuszu, śp. ks. Henryka Januchtę. Wśród wykonawców byli m.in.: Sabina Podsiadło z akompaniamentem Wiesława Barana i Adama Sowuli, zespoły "Psotki" i "Kropka PL" - oba z Centrum Kultury w Bolesławiu, Małgorzata, Karolina i Michał Kocjan, Chór Cantores Minores Basilica Sancti Andreae pod kierownictwem ks. Roberta Żwirka. Było też słowo wskazujące, iż Bóg jest naszym Ojcem, a my jesteśmy Jego dziećmi, którą to prawdę dogłębnie wykładał Jan Paweł II w encyklice o Bożym Miłosierdziu. Był też obraz - ukazujący postać Ojca Świętego Jana Pawła II na zdjęciach i w filmie.

Koncert rozpoczął i zakończył, w imieniu dyrektor MOK Beaty Soboń, Marcin Wiercioch. Pod koniec ks. dziekan Henryk Chmieła wygłosił słowo i udzielił Bożego błogosławieństwa. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę "Ojcu naszemu śpiewajmy" – w którą włączyli się uczestnicy koncertu, zachęcając też wszystkich obecnych do śpiewu.

Tekst i FOTO: Tomasz Wilczyński