Sosnowiec: diecezjalny opłatek osób konsekrowanych

Data dodania: 2018.12.24

22 grudnia Ksiądz Biskup spotkał się na Eucharystii i tradycyjnym opłatku z osobami konsekrowanymi z naszej diecezji - siostrami, ojcami i braćmi zakonnymi, a także dziewicami i wdowami. Spotkanie odbyło się w gościnnych murach Domu Macierzystego Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Sosnowcu.

"Maryja dużo przeżyła w życiu i służy nam pomocą w naszych doświadczeniach. Jednak kiedy mówimy o Matce Bożej na katechezie, w kazaniach, rozważaniach i pogadankach popełniamy często błąd, przedstawiając życie Matki Bożej w sposób "cukierkowaty" i oderwany od tego, co Ona przeżywała. Ona była wystawiona na różnego rodzaju próby i doświadczenia, przeżyła wiele trudu oraz bólu fizycznego i duchowego. Dlatego w szczególny sposób może być Tą, która człowieka rozumie i staje obok niego, gdy przeżywa trudności i wątpliwości" - mówił Biskup w kazaniu.