Sosnowiec: comiesięczne nabożeństwo do św. Józefa

Data dodania: 2021.01.16

W związku z trwającym w Kościele Rokiem Jubileuszowym poświęconym św. Józefowi, w kościele pw. św. Barbary w Sosnowcu 19. dnia każdego miesiąca będziemy temu Patronowi Kościoła polecać na modlitwie nasze sprawy.

Zapraszamy 19 stycznia tj. w najbliższy wtorek na godz. 17.00 do kościoła pw. św. Barbary w Sosnowcu. Modlitewne czuwanie rozpoczniemy konferencją na temat św. Józefa. Następnie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nowenna do św. Józefa w czasie której odczytywać będziemy przyniesione przez nas prośby, które Bogu składać będziemy za wstawiennictwem tego wielkiego Patrona.

O godz. 18.00 Msza święta wotywna do św. Józefa.

Przypominamy, że z racji trwającego  Roku Jubileuszowego ku czci św. Józefa można uzyskać odpust zupełny.

Zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej udziela się daru Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (tzn. sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna oraz modlitwa zgodna z intencjami Ojca Świętego) wiernym, którzy odmówią dowolną prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć Świętego Józefa, szczególnie w dniach 19 marca, 1 maja, 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę, będącą dniem poświęconym wspomnieniu tego Świętego.

Odpust można uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia. Można zyskać go dla siebie lub ofiarować za zmarłych.

Zapraszamy!

Duszpasterze parafii