Wydział Katechetyczny: Konkurs o św. Józefie (IV)

Data dodania: 2021.01.21

DIECEZJALNY KONKURS
PLASTYCZNO-GRAFICZNY
Święty Józef – wzór troskliwego Ojca

ADRESACI:
Uczniowie szkół podstawowych z klas VI-VIII oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych diecezji sosnowieckiej

CELE KONKURSU:
Pogłębienie wiedzy na temat życia i działalności św. Józefa.

ZASADY UCZESTNICTWA:
8 grudnia 2020 r. papież Franciszek ogłosił specjalny „Rok Świętego Józefa” z okazji 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego.  Zakończy się on 8 grudnia 2021 r. W liście apostolskim „Patris corde”, opublikowanym z tej okazji, papież Franciszek określił św. Józefa m.in. tytułami „ukochany ojciec; ojciec czułości, w posłuszeństwie i w gościnności; ojciec twórczej odwagi”. Nawiązując do ogłoszonego „Roku św. Józefa” oraz chcąc uczcić „ziemskiego ojca Jezusa”, zachęcamy uczniów naszej diecezji do uczestnictwa w konkursie.

Zadaniem uczniów jest przedstawienie w formie pracy malarskiej (dowolna technika) lub grafiki komputerowej, jednego z wybranych tematów:
• Św. Józef – odpowiedzialny mąż i ojciec.
• Św. Józef – człowiek wielkiej wiary.
• Św. Józef – „Kapłan" domowego kościoła.

SPOSÓB WYKONANIA:
praca malarska, grafika komputerowa.

FORMAT PRACY:
• praca malarska A4 lub A3,
• grafika komputerowa: pdf

TERMIN:
Prace należy złożyć do 31.03.2021 r.
• Prace plastyczne należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą na adres IV Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Olkuszu , ul. Korczaka 7, 32-300 Olkusz (z dopiskiem: Konkurs – Święty Józef)
• Prace graficzne w formie elektronicznej przesłać na adres e-mail: 4lo@wp.pl (w tytule wiadomości wpisać: Konkurs - Święty Józef)

Pełny regulamin Konkursu oraz Oświadczenie autora pracy znajdziesz TUTAJ.

Wydział Katechetyczny
w Sosnowcu