Wydział Katechetyczny: Konkurs o św. Józefie (XII)

Data dodania: 2021.02.03

Święty Józef – wzorem pomocy potrzebującym

PATRONAT HONOROWY
Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak

Zespół Szkół nr 2 w Sosnowcu
Parafia Podwyższenia św. Krzyża w Sosnowcu
Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu

UCZESTNICY
Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Cele konkursu
- włączenie uczniów w obchody Roku Świętego Józefa,
- zainteresowanie uczniów postawą i sposobem życia św. Józefa,
- kształtowanie postawy dojrzałej miłości i troski o innych.

ZASADY UCZESTNICTWA
Św. Józef opiekun Świętej Rodziny swoją pracą zapewniał najbliższym zaspokojenie codziennych potrzeb. Troszczył się o Jezusa i Maryję zarówno w Nazarecie, jak i na uchodźstwie – w Egipcie. Jego ukryta i delikatna miłość, a także bezgraniczne zaufanie Bogu i pełnienie Jego woli, inspirują wielu z nas.
Zadaniem uczniów będzie opracowanie i realizacja projektu pomocy osobie lub osobom potrzebującym. Pomocą można objąć zarówno członka rodziny, jak i sąsiadów, kolegów i koleżanki z klasy. Świadczenie pomocy może dotyczyć codziennych spraw: przyniesienia zakupów, pomoc rodzicom w pracach porządkowych, opieka nad młodszym rodzeństwem, kontakt z babcią lub dziadkiem (także on-line), pomoc koledze, koleżance w zrozumieniu lekcji, spotkania on-line w celu podtrzymania kogoś na duchu i umocnienia nadziei w czasie pandemii. Mogą to być również działania podjęte w ramach szkolnego wolontariatu, np. nagranie krótkiego programu artystycznego dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, podopiecznych świetlic środowiskowych czy hospicjum.

Pełny regulamin konkursu oraz zasady uczestnictwa znajdziesz TUTAJ.