Gołaczewy: schola parafialna nagrała teledysk

Data dodania: 2023.12.23

„Kto śpiewa ten dwa razy się modli” – mawiał wielki teolog św. Augustyn. Taka myśl przyświeca dzieciom i młodzieży śpiewającej w scholi „Cantate Deo”, która działa od kilku lat przy parafii św. Marii Magdaleny w Gołaczewach. Opiekunem scholi jest ks. Paweł Paś.

Na co dzień działalność scholi skupia się na przygotowaniu oprawy muzycznej coniedzielnej Mszy św. z udziałem dzieci. Poprzez udział w próbach oraz śpiewając co tydzień na Eucharystii, dzieci i młodzież ma możliwość rozwoju swoich talentów muzycznych i wokalnych, a także przyswajania treści religijnych poprzez naukę tekstów piosenek.

Repertuar scholi liczy obecnie 60 utworów i ciągle się powiększa. Mimo wszystko, aby śpiewać w scholi nie potrzeba wybitnych zdolności muzycznych. Ważne jest jednak to, by lubić śpiewać i chcieć to robić na chwałę Bożą. Śpiewanie jest pracą zespołową. Każdy ma więc możliwość dzielenia się z innymi takim darem, jakim został obdarowany przez Pana Boga. Tak o śpiewaniu w scholi mówią jej członkowie:

Gabrysia: Śpiewanie w scholi daje mi dużo radości oraz pewności siebie. Mogę być bliżej Pana Boga i lepiej przeżywać Mszę Świętą.

Maja: W scholi śpiewam już dwa lata, daje mi to ogromną radość i szczęście, że mogę uczestniczyć we Mszy Świętej w taki sposób, bo mam wrażenie że bardziej służę Panu Bogu. Dzięki śpiewaniu rozwijam także swoją pasję.

Antoni: Śpiewam w scholi, bo lubię, sprawia mi to przyjemność. Mogę rozwijać swoje zdolności. Podoba mi się też fajna, przyjazna atmosfera na próbach i wycieczkach.

Śpiew na niedzielnej Mszy św. to nie jedyna działalność scholi. Dzieci i młodzież integrują się także podczas wspólnych wyjazdów, wycieczek i spotkań. Ostatnim osiągnięciem scholi jest nagranie teledysku do piosenki „Cuda dzieją się”, którą dzieci śpiewają podczas tegorocznych rorat.

Cieszymy się, że dzieciom i młodzieży podczas wspólnych prób i występów towarzyszy ogromna radość z racji uwielbienia Boga śpiewem i tworzenia razem tak pięknego dzieła.

ks. Paweł Paś