Nocna Droga Krzyżowa w Targoszycach

Data dodania: 2024.03.25

Nocna Droga Krzyżowa to coroczna tradycja, która gromadzi wiernych z parafii w Targoszycach oraz z okolicznych miejscowości. W piątek, 22 marca na tę niezwykłą duchową wyprawę wyruszyło 50 pątników.

Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy Świętej o godzinie 19:00, którą koncelebrował proboszcz parafii ks. Janusz Rakoczy oraz ks. Przemysław Szot – dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy rozpoczęli prawie Ekstremalną Drogę Krzyżową, która prowadziła przez teren parafii. Aby doświadczyć tego niezwykłego przeżycia uczestnicy mogli wybrać trasę 30 km lub krótszą liczącą 25 km.

W nocy, uczestnicy przemierzali trasę drogami polnymi, leśnymi oraz szutrowymi. W  samotności, skupieniu i milczeniu, z latarką w ręku lub na czole, niosąc własnoręcznie wykonany krzyż zatrzymywali się co jakiś czas, by przeczytać lub odsłuchać przygotowane rozważania.

Stacje Drogi Krzyżowej znajdowały się przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach  na terenie parafii. Nocna Droga Krzyżowa to  droga ludzi pracujących nad sobą, gotowych na zmianę swojego życia. Wyjście ze strefy komfortu pozwala na to, aby jeszcze bardziej otworzyć się na działanie Pana Boga, który tych zmian dokonuje!

Agata Sroka