Będzin: Bierzmowanie i odpust ku czci św. Faustyny

Data dodania: 2023.10.08

W niedzielę 8 października wspólnota parafii pw. św. Siosty Faustyny w Będzinie (tzw. Górki Małobądzkie) przeżywała swoją uroczystość odpustową.

Eucharystii, podczas której 17 młodych ludzi przyjęło sakrament bierzmowania, przewodniczył bp Grzegorz Kaszak. Była to jednocześnie pierwsza Msza Święta sprawowana przez sosnowieckiego ordynariusza w nowo budowanym kościele parafialnym.

Po raz pierwszy Eucharystia w świątyni pw. św. Faustyny w Będzinie została odprawiona 25 czerwca br. przez miejscowego proboszcza - ks. Gerarda Małodobrego. Dziś mija już prawie 8 lat od wbicia pierwszej łopaty na terenie parafii, którą ustanowił 15 września 2005 r. pierwszy biskup sosnowiecki - Adam Śmigielski SDB

Jej pierwszym proboszczem był ks. Antoni Kazior, a drugim ks. Jacek Sablik. Od 9 lat parafią opiekuje się ks. Gerard Małodobry.

400 tys. zł - to koszt prac budowlanych wykonywanych w tym roku przy świątyni, a całość inwestycji szacowana jest na 5 mln 500 tys. zł.

W nowym kościele szczególną czcią otaczany jest obraz Jezusa Miłosiernego, który ramach jubileuszu 20-lecia diecezji sosnowieckiej (2012 r.) odwiedził wówczas wszystkie wspólnoty parafialne naszego lokalnego Kościoła. Świątynia szczyci się również posiadaniem relikwii św. Siostry Faustyny, które zostały uroczyście wprowadzone 2 października 2011 r. przez bp Grzegorza Kaszaka.

Przed nami jeszcze jeden z najważniejszych dni będzińskiej wspólnoty, a więc konsekracja kościoła i ołtarza.

/bpds