Wielkopostny Dzień Skupienia CIVITAS CHRISTIANA

Data dodania: 2018.03.06

Wielki Post to w Kościele szczególny czas refleksji nad swoją relacją z Bogiem. Jej pogłębieniu mają służyć rekolekcje parafialne czy organizowane przez wspólnoty dni skupienia. W sobotę, 3 marca, taki dzień intensywnego kontaktu z Bogiem, ale też głębokiej radości ze wspólnoty, przeżywali członkowie i sympatycy jednego z najmłodszych ruchów w naszej diecezji – Katolickiego Stowarzyszenia "CIVITAS CHRISTIANA".

W bogatym programie znalazł się wykład ks. Pawła Pielki "Jak wierzyć w Kościół?", koncelebrowana Msza św. pod przewodnictwem kościelnego asystenta stowarzyszenia, ks. Michała Bordy, nabożeństwo drogi krzyżowej prowadzone przez ks. Michała Knapika, ale także wspólny posiłek i zwiedzanie sosnowieckiej bazyliki katedralnej.

Civitas Christiana to ogólnopolska organizacja formacyjno–edukacyjna, przygotowująca katolików świeckich do realizowania misji Kościoła w łączności z jego pasterzami. Budowa jego struktur w naszej diecezji, usankcjonowana dekretem powołującym ks. Michała Bordę na asystenta kościelnego oddziału, to trwały owoc srebrnego jubileuszu sosnowieckiego Kościoła oraz Światowych Dni Młodzieży.

Nazwa stowarzyszenia oznacza "społeczność chrześcijańską". "Civitas Christiana oznacza w naszym rozumieniu, obowiązek uczestniczenia w budowaniu ładu społecznego w Ojczyźnie, zgodnie z chrześcijańską wizją państwa" – czytamy na stronie stowarzyszenia.

Wszystkie osoby zainteresowanie działalnością w ramach stowarzyszenia prosimy o kontakt z ks. Michałem Bordą i Wydziałem Katechetycznym Kurii.

FOTO: Wydział Katechetyczny

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.