Czeladź: nabożeństwo ku czci św. Szarbela

Data dodania: 2024.03.23

Święty Szarbel ma swoje stałe grono czcicieli w parafii pw. św. Stanisława B.M. Ostatnie spotkanie w intencji uzdrowienia duszy i ciała za wstawiennictwem świętego Szarbela odbyło się w piątek wielkopostny 22 marca. Była to też msza zbiorowa za zmarłych. W jej trakcie poświęciliśmy Krzyżowi naszego Zbawiciela krzyże wszystkich tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Eucharystii przewodniczył ks. Jarosław Wolski.

W swej homilii proboszcz podkreślił, że nasze ziemskie drogi kończą się przy Krzyżu Chrystusa. Współczesny świat nie chce dostrzegać tego Krzyża, bo łączy się on ze śmiercią. Jednak każdy chrześcijanin wie, że Krzyż Chrystusa prowadzi nas do życia wiecznego. Wierząc w Zmartwychwstanie, mamy udział w zwycięstwie nad śmiercią. Krzyż przypomina nam tę prawdę, dlatego smutne jest współczesne usuwanie tego znaku wiary z przestrzeni publicznej. Nie można go odrzucać ani usuwać, gdyż Jezus nauczał: „Kto chce iść za mną, (…) niech weźmie krzyż swój i niech mnie naśladuje”. Takim naśladowcą Chrystusa był święty Szarbel Makhlouf. Powinniśmy uczyć się od niego, czym jest prawdziwe zawierzenie Bogu.

Na zakończenie uroczystości kapłan udzielił zgromadzonym indywidualnego błogosławieństwa relikwiami oraz namaszczenia olejem świętego Szarbela. Po mszy świętej ksiądz proboszcz pobłogosławił mężczyzn, którzy wyruszyli na parafialną nocną drogę krzyżową.

relacja: Agnieszka Babio & ks. Andrzej