Czeladź: zakończył się kurs FOTO

Data dodania: 2024.02.29

29 lutego odbył się kolejny kurs dla fotografów i kamerzystów, którzy chcą zdobyć uprawnienia do robienia zdjęć lub filmowania na terenie kościołów. Do Domu SZILO w Czeladzi zjechało się 25 osób, które po wysłuchaniu wykładu ks. Przemysława Lecha, rzecznika sosnowieckiej diecezji, odebrało specjalne legitymacje.

Tematyką kursu nie było ćwiczenie technicznych aspektów obsługi aparatu. Uczestnicy mogli natomiast zapoznać się z klasycznym układem świątyni rzymskokatolickiej oraz zasadami poruszania się po niej tak, aby nie przeszkadzać innym w modlitwie. Ponadto szukali odpowiedzi, jak w formie obrazu uchwycić istotę sprawowanych obrzędów. Dowiedzieli się także, do jakich miejsc fotografowi wchodzić nie wolno.

Szkolenie zorganizowało Biuro Prasowe Diecezji Sosnowieckiej. Legitymacja wydawana po ukończeniu kursu daje możliwość robienia zdjęć i filmów na terenie świątyń katolickich. Uprawnienia uznawane są w całej Polsce.

Kolejny Kurs FOTO jest przewidziany na jesień 2024 roku.

Mikołaj Wójtowicz