DG: Wspólnota Ewangelizacji "Rafael" zaprasza!

Data dodania: 2023.10.13

Wspólnota Ewangelizacji "Rafael" zaprasza osoby dorosłe na spotkania, które odbywają się we wtorki o godzinie 19:00 na salce przy parafii NMP Królowej Polski w Dąbrowie Górniczej ul. Morcinka 9. Nasze spotkania upływają na modlitwie, formacji w grupach, konferencjach oraz uwielbieniu. Przeżywamy wspólnie między innym: Eucharystię, Adorację, czy dni skupienia.

Może zachętą będzie kilka zdań osób ze wspólnoty które zechciały się podzielić swoim przeżywaniem obecności we wspólnocie:

Ewa: „Wspólnota to miejsce w którym przybliżam się do Boga poprzez modlitwę, formację oraz dzielenie się w grupkach. Moja wspólnota dodaje mi siły oraz daje radość w sercu”

Grażyna: „We wspólnocie pogłębiam swoja wiarę, uczę się być radosnym dzieckiem Bożym. Nie jestem anonimowa. Są ludzie na których mogę liczyć. Przyjmują mnie taką, jaką jestem. Cieszę się gdy sama mogę pomóc”

Joanna: „We wspólnocie znajduję wszystko czego potrzebuję, aby iść za Jezusem”

Beata: „Moja wspólnota prowadzi mnie do Jezusa, daje radość w sercu, pogłębia wiarę i uczy pokory. Wspólnota to dar od Boga – umacnia i ratuje gdy są problemy.”

Barbara: „Wspólnotę tworzą ludzie. Wspólnota daje mi ludzi od których mogę czerpać wiedzę, wsparcie, poznawać ich sposób odkrywania Boga, dzielić się Jego odkrywaniem. Uwielbiam nasze spotkania w grupach, dzielenie się, każdy na swój sposób odkrywa Boga. Te różnice i trudy w nas umacniają mnie i moją wiarę. Bogu niech będą dzięki za każdego członka wspólnoty”

Błażej: „Wspólnota to osoby, które postawił Jezus na mojej drodze do Niego”

Beata: „Wspólnota to dla mnie miejsce pogłębiania wiary, to miejsce gdzie mogę odkrywać siebie, to miejsce w którym są ludzie z którymi mogę rozmawiać, dzielić się radościami i troskami bez obawy o ich reakcję, bo wszyscy mamy wspólny cel w dążeniu do którego się wspieramy – tym celem jest niebo”

Barbara: „Wspólnota dała mi poczucie bezpieczeństwa oraz poczucie że jestem potrzebna. Otworzyła moje oczy i uszy na nową relację z Naszym Panem. Daje ciągłą motywację by być nie byle jakim przyjacielem Jezusa”

Rafał: „To wspólnota moich Braci i Sióstr z którymi zmierzam ku zbawieniu”

ks. Andrzej: "Dla mnie osobiście wspólnota to nie tylko posługa dla niej, ale wielka radość spotykania osób, które żyją Ewangelią Jezusa i to mnie umacnia na mojej drodze powołania"

Zapraszamy: przyjdź i przekonaj się czy ta wspólnota jest miejscem dla Ciebie!

Beata Dudek
Wspólnota Ewangelizacji "Rafael"