Gdzie jest Mobilny Kościół?

Data dodania: 2018.09.17

Od kwietnia br. Mobilny Kościół nie ustaje w pracy ewangelizacyjnej na terenie diecezji. W Dąbrowie Górniczej poza ewangelizacją w Centrum przy wejściu do parku Hallera, prowadziliśmy spotkania na terenie osiedla Mydlice oraz przy molo na Pogorii 3. W Jaworznie natomiast staliśmy na Rynku Głównym.

Wartym zaznaczenia był dzień 19 czerwca kiedy na Rynku Głównym w Jaworznie staliśmy tuż obok strefy kibica podczas meczu Polska - Senegal. I choć ten mecz nasza reprezentacja przegrała to dla nas był to ewangelizacyjny "strzał w dziesiątkę". Strefa kibica przyciągnęła dużą widownie co nam pozwoliło poprzez słowo i prowadzone uwielbienie przypomnieć tym ludziom, że nasza prawdziwa ojczyzna jest w Niebie i, że to jej należy się największa nasza uwaga.

Wyjątkowym miejscem było też dla nas molo na Pogorii 3, gdzie przychodzący odpocząć i poplażować ludzie ewidentnie nie spodziewali się zastać naszego... ruchomego Kościoła. Zainteresowanie było duże co zaowocowało wieloma głębokimi rozmowami o życiu, Bogu i Kościele. Niech te rozmowy wydadzą owoc we właściwym czasie.

Autor: Jerzy Gaber